Home                                                                                             Kampionati

 Ne perfundim te kampionatit kombetare u vendosen :

 - Vllaznia  merr pjese ne Ligen e Kampioneve (champions league)

 - Sk .Tirana si fituese e kupes se Shqiperise merr pjese ne Kupen Uefa.

 - Dinamo, merr pjese dhe ajo ne kupen Uefa

 - Bylis ,merr pjese ne kupes Intertoto

 Te humburit e 2000 2001

 - Besa ( Kavaje )  dhe Skenderbeu ( Korce ) bien ne kategorine inferiore.

Te fituarit e 2000-2001

 - Erzeni ( Shijaku) dhe Partizani ( Tirane) ngjiten ne katagorine e   pare.

 
- CopyrightŪ 2000-2001 Eduart Ndreu -